Když před několika lety přišla společnost Microsoft s Windows 7, uživatelé jej nepříznivě přivítali. Ten samý scénář se opakovat s Windows 10. Jak přijmou nové Windows 11?
Windows 11 nyní přichází s velkým nákladem nových funkcí. Mezi ně patří možnost stahovat a spouštět aplikace pro Android nebo aktualizace Microsoft Teams. Navíc celkový vzhled připomíná Mac design. A stejně jako Mac, Windows 11 slibuje uživatelům konfigurovat více desktopů pro práci, domácnost nebo hraní her.

Výhody Windows 11

Tlačítko Start, které se vždy nacházelo na levé straně obrazovky se nyní bude nacházet ve středu spodní části obrazovky. Dalším bonusem, který potěší především nadšence her, je předplacená služba Xbox Games Pass nabízející přístup ke stovkám her. Windows 11 poskytuje operační systém připravený na Zero Trust, který chrání data a přístup napříč zařízeními. 
Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella označil spuštění za hlavní milník v historii Windows, ale analytik Geoff Blaber z CCS Insight naopak uvedl, že to tento krok nepovažuje za revoluční.
Hlavní analytik společnosti Forrester JP Gownder poznamenal, že nový operační systém byl založen na kódu Windows 10, což by mělo zabránit chybám při upgradu.

Novinka jménem Windows 11

Windows je místo, kam lidé chodí tvořit a spojovat se. Na tuto platformu spoléhá více než miliarda lidí, a tak Windows nebere odpovědnost navrhovat pro takové množství lidí na lehkou váhu. 
Proto Windows 11 nabízí jednodušší a daleko čistší design a uživatelské prostřetí. Design je moderní, svěží a čistý. Vše bylo provedeno za záměrem, aby si uživatel byl jistý, že má nad vším kontrolu. 
Windows 11 vám také poskytuje přirozenější způsob, jak se spojit s přáteli a rodinou prostřednictvím novinky Teams.
Milovníci her díky službě Xbox Game Pass pro PC nebo Ultimate získají přístup k více než stovce vysoce kvalitním počítačovým hrám a je stejně snadné najít lidi, se kterými si můžete hrát, bez ohledu na to, zda hrají na PC nebo konzole.

I Microsoft Store si prošlo změnou. Byl přestavěn pro rychlost a rovněž nabízí nový design se spoustou nových aplikací. A to již zmiňovaný Microsoft Teams, Visual Studio, Disney+, Adobe Creative Cloud, Zoom nebo Canva.
Zatím se zdá, že Windows 11 bude dokonalým operačním systémem, na který si ale ještě chvilku počkáme.